Перейти до контенту

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

Шановні батьки!

Переконливе прохання приводити дитину до дитячого садочка до 8 годин 30 хвилин. Дотримуйтесь правил!

Про харчування

На теперішній час оплата за харчування в дошкільному підрозділі НВК (1 день) становить:

 • сад – 20 грн 00 коп.

Оплата за харчування проводиться до 10 числа поточного місяця.

 • Якщо Ви є учасником АТО,то Ваша дитина харчується в дитячому садку безкоштовно (копія посвідчення)
 • Якщо Ви маєте 3-х і більше дітей віком до 18 років, то плата за дитячий садок становить 50 % (необхідно принести довідку про склад сім`ї та копії свідоцтв про народження дітей).
 • Якщо Ваша сім`я малозабезпечена або Ви одинока мати і стоїте на обліку в соц. службі та отримуєте допомогу, то ви за харчування не платите (принести довідку зі служби соц. захисту)

СПЛАТА ЗА ХАРЧУВАННЯ здійснюється по факту. Тому батьки мають сплачувати кошти вчасно (до 10 числа) та повідомляти про це вихователю.

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо.
Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я. Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Заняття влаштовують у куточках відпочинку, на травичці. Діти полюбляють казкотерапію, пальчикову гімнастику на свіжому повітрі. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, художньої тощо.

ОЗДОРОВЛЕННЯ

Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання освітніх завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дошкільному підрозділі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.
Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив закдладу. Дуже важливо при підготовці до літа з’ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок.

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ВНЕСЕННЯ ЗМІН У РЕЖИМ ДНЯ ДІТЕЙ

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, прогулянки, розваги, спортивні свята. Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні, якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.
Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні - ми намагаємося уберегти малят від цього.

«СОНЦЕ, ПОВІТРЯ ТА ВОДА - НАШІ НАЙКРАЩІ ДРУЗІ!»

Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОГУЛЯНОК ВЛІТКУ

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи.
Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.
Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.
Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.
Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

ДОТРИМАННЯ БЕЗПЕКИ НА ПРОГУЛЯНЦІ

У літку, в спекотні дні, краще організовувати ігри в затіненій зоні, де сонячні промені розсіяні. Діти обов'язково мають бути в головних уборах.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ВЛІТКУ ЦЕ:

- ранкова гімнастика;
- фізкультурне заняття;
- рухливі, спортивні ігри та вправи;
- фізкультурні свята та розваги;
- самостійна рухова діяльність дітей.

З боку керівника закладу забезпечено належний контроль за організацією оздоровчої та виховної роботи з дітьми, за дотриманням правил охорони життя та здоров’я дітей.

Пам’ятки для батьків щодо оздоровлення дітей влітку

Як убезпечити дитину вдома

Щодня вдома ми користуємося речами, що становлять потенційну небезпеку для нашого здоров’я або навіть життя. Але зазвичай не замислюємося над цим, бо маємо досвід і звички безпечної поведінки. Натомість дитина, яка тільки-но почала осягати ці життєво необхідні знання, може легко потрапити в халепу. Щоб убезпечити дитину від побутового травматизму,

- по-перше, навчіть її правил безпеки життєдіяльності,

- по-друге – зменшіть потенційну небезпеку в домівці.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

 • Ознайомте дитину із правилами безпеки життєдіяльності як із певним ритуалом, обов’язковим для кожного члена родини.
 • Регулярно розмовляйте з дитиною на теми побутової безпеки, користуючись кожним зручним приводом. Не лише розповідайте, а ставте запитання, аби переконатися, що вона все зрозуміла. Періодично повертайтеся до «пройдених» тем, говоріть у різні способи про одне й те саме.
 • Кожна дитина, має цікавість до предметного оточення. Вона прагне торкатися речей, брати їх у руки чи в рот, розбирати, ламати, адже у такий спосіб пізнає навколишній світ. Спрямовуйте цей процес, невтомно призвичаюючи дитину до дотримання правил користування тими чи тими предметами, поводження в тій чи тій ситуації.

Створіть умови для безпечного перебування вдома

 1. Кухонна плитастановить загрозу для дитини насамперед через ризик отримання опіків. Аби запобігти цьому:
  • ставте ємності з гарячими стравами чи напоями подалі від краю;
  • чайники та сковорідки повертайте ручками до середини плити, аби дитина не змогла вхопити її і перекинути;
  • встановіть на край плити захисний екран, що не дасть дитині дотягнутися до конфорок та посуду, що стоїть на поверхні;
  • встановіть замок на дверцята духової шафи, аби дитина не змогла відкрити шафу під час приготування у ній страви;
  • не залишайте конфорки ввімкненими без потреби;
  • не порайтеся біля плити в легкому одязі, який розвівається, не підпускайте до плити дитину в такому одязі;
  • не залишайте без нагляду плиту із запаленими конфорками, особливо коли на ній готуєте рідку страву, яка може витекти й залити конфорку;
  • не дозволяйте дитині спати в приміщені, де встановлена газова плита чи балон;
  • не дозволяйте дитині гратися з плитою, навіть якщо подачу газу припинено;
  • сірники мають бути недоступні дітям.
 2. Подбайте прозащіпки для дверцят шаф, шухляд, а також холодильника. Насамперед це стосується шухляд з ножами, виделками, іншими гострими та ріжучими предметами, а також зі скляним посудом, що легко б’ється.
 3. Ножі, виделки, ножиці, тертки, шатківниці, та інші гострі й ріжучі предмети в жодному разі не мають бути на видноті. Привчайте дітей:
  • працювати з ножем обережно й на обробній дошці;
  • не торкатись ріжучої поверхні руками;
  • під час роботи з терткою не прагнути дотерти все вщент, аби не поранити пальці.
 4. Для зберіганняхімічних засобів оберіть місце, недосяжне для дітей, - найліпше зачинені тумбочки або шафки, встановлені на достатній висоті. Окрім того, не зберігайте побутову хімію поруч із продуктами харчування. Ці самі заходи застосовуйте й щодо лікарських препаратів.
 5. У ванній кімнаті, як і в кухні, бажано забрати з поля зору дитини все, що може їй зашкодити: предмети й засоби особистої гігієни, косметику, аерозолі, пінцети, ножиці, шпильки тощо. Для цього у ванній кімнаті варто мати поличку, розміщену на достатній висоті, або ліпше шафу, яка замикається на ключ.
 6. Подбайте, щоброзетки були закриті кришками.
 7. Не дозволяйте дитині гратися пральною машиною, особливо ховатися всередині неї. Перевіряйте машину перед умиканням.
 8. Зоною підвищення небезпеки є вікна й балкони.Поставте на вікна обмежувачі відкривання, для провітрювання відкривайте лише кватирки, а головне – не залишайте дитину без нагляду біля вікон і на балконі.

Як організувати безпечну прогулянку на природі

Пам'ятка для батьків

 • Детально продумайте маршрут прогулянки.
 • Дізнайтеся, які отруйні рослини поширені у вашому регіоні та в тій місцевості, куди збирає­теся йти.
 • Подбайте про достатній запас питної води. Її кількість має перевищувати норму можливого споживання. Зважайте на тривалість запланованої прогулянки.
 • Візьміть із собою аптечку. Мінімальний її склад: бинт, стерильні серветки, пластир бактери­цидний, перикис водню, 5%-вий спиртовий розчин йоду, 1%-вий розчин брильянтового зеленого, активоване вугілля, знеболювальні ліки (парацетамол, ібупрофен тощо), протиалер- гійні засоби (діазолін тощо), охолоджувальний пакет, ножиці.
 • Подбайте, щоб одяг дитини для прогулянки захищав її від контакту з отруйними рослинами - кофтинка має бути з довгими рукавами, штанці - із цупкої тканини тощо.
 • Ознайомте дитину з основними правилами поведінки:
 • не відходити далеко від дорослих;
 • не збирати й не куштувати ягоди та гриби;
 • не торкатися та не зривати квітів і трав.

БАТЬКИ — ПРИКЛАД ДЛЯ ДІТЕЙ.
 1. Будьте гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до власного здоров΄я.
 2.  Ведіть здоровий спосіб життя.
 3.  Займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці вправи ранкової гімнастики. Виробляйте сталу звичку та потребу в цьому.
 4.  Практикуйте вдома певну систему оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дитини.
 5.  Налагодіть у сім΄ї активно-динамічний відпочинок.
 6.  Організовуйте сімейні прогулянки на природу, щоб змалечку привити дітям бережливе ставлення до навколишнього середовища.
 7.  Пам΄ятайте, що здоровий спосіб життя – це правильно організована діяльність, сприятливі умови побуту, активний відпочинок і здоровий мікроклімат у родині.
 8.  Не паліть і не пийте спиртних напоїв у присутності дітей. Пам’ятайте! Діти схильні імітувати ваші дії в дитячому садку.
 9.  Формуйте у дітей світоглядно-оздоровчу поведінку на основі реалізації принципів: пізнай себе, створи себе і допоможи собі сам.
 10.  Впроваджуйте різноманітні форми роботи з валеологічного виховання, спрямовані на формування в дітей уявлень про правила безпечної поведінки під час ігор, про можливості людського організму, про користь рухової активності, здоровий спосіб життя.
 11. Застосовуйте вдома різні профілактично — корекційні вправи з олівцями, скакалками та іншими підручними предметами.
 12. Привчайте дітей щоденно піклуватися про своє здоров΄я:
  — виконувати різні фізичні вправи;
  — правильно харчуватись;
  — загартовуватись;
  — спілкуватися з друзями;
  — дотримуватися особистої гігієни;
  — дотримуватися режиму дня;
  — знаходити час для розваг на свіжому повітрі, дивитися цікаві телепередачі, користуватися бібліотекою і т. д.

Пам’ятки для батьків

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища. Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:

 • не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
 • вчити дитину користуватися дверним вічком;
 • не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
 • вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.
 • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети - вони можуть бути небезпечними;
 • забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
 • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
 • запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
 • не дозволяти дражнити тварин;
 • не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
 • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
 • не дозволяти визирати у відчинене вікно;
 • вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
 • вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Безпека на дорогах – це обов'язок, що вимагає великої відповідальності від батьків маленьких дітей, і цим в жодному разі не можна зневажати. Навіть уважно спостерігаючи за своїми дітьми, іноді буває важко зреагувати досить швидко, коли вони кидаються на дорогу або вулицю, намагаючись наздогнати м'ячик, що поскакав, або іграшку, що покотила. Переважна більшість нещасних випадків внаслідок автодорожніх подій відбувається через те, що діти раптово вибігають на дорогу.

Безпека на дорогах складається із двох категорій.

Захистити вашу дитину від:

- того, щоб бути збитим машиною, що з'їхала з автомобільної траси;
- того, щоб, граючи у дворі, ваша дитина випадково не вибігла на автомобільну дорогу.

Шановні батьки!

Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.