Мультик для дітей "Як захиститися від коронавирусу"
Як захистити себе від кліщів під час відпочинку на природі: головні правила
З настанням теплої весни починається сезон відпочинку на природі, який триватиме до вересня. Відвідавши ліс, разом з позитивними емоціями від відпочинку додому можна привезти не зовсім приємний сюрприз, а саме кліщів. Однак якщо знати основні правила захисту від цих паразитів, можна убезпечити себе і своїх близьких. Українські Новини розкажуть про те, як правильно захиститися від кліщів.
Кліщі – паразити, які є переносниками багатьох небезпечних хвороботворних організмів, таких як віруси, бактерії, найпростіші і рикетсії.
Збираючись відвідати ліс, потрібно переконатися, що для захисту від кліщів вжиті всі необхідні заходи.
Один з найбільш важливих елементів захисту від кліщів – одяг. Потрібно заздалегідь подбати про те, щоб вбрання було максимально закритим. Сорочка повинна бути з довгими рукавами, штани – з резинкою знизу. Обов'язково треба надіти головний убір, адже кліщ може залізти на людину не з тільки трави, але і впасти з дерева.
Не менш важливий і хімічний захист. Заздалегідь важливо обробити одяг і відкриті ділянки тіла спреєм проти кліщів. Під час прогулянки важливо не забувати, що на тілі знаходиться хімічний засіб і не торкатися себе голими руками, оскільки ними ж потім можна доторкнутися до обличчя, очей, або і зовсім щось з'їсти, навіть не помітивши. Це становить небезпеку для організму.
Що стосується прогулянки в лісі, бажано не забиратися в непрохідні ділянки, а йти по доріжках, так небезпеки менше не тільки з точки зору захисту від кліщів.
Також не потрібно зривати в лісі гілки, оскільки існує небезпека струсити з куща кліщів під ноги або відразу на себе.
Перебуваючи на природі, треба проводити огляд себе і всіх, хто знаходиться поруч, кожні кілька годин. Уважно потрібно оглянути відкриті ділянки тіла, волосся, пахвові впадини, шию, згини ліктів, коліна, пахові складки.
Дітям потрібно приділяти більше уваги, адже їх тонка шкіра особливо приваблива для паразитів.
Багатьом хочеться привезти з лісу щось на згадку про проведений час, однак робити цього не варто. Не можна збирати квіти, гілки і нести їх додому. Навіть якщо на перший погляд здається, що милий букет квітів безпечний, він може приховувати безліч паразитів.
Повернувшись додому, обов'язково варто провести самий ретельний огляд, зняти з себе весь одяг і випрати відразу ж. Якщо немає можливості прати відразу, потрібно закупорити одяг в щільний пакет.
Весняно-літній сезон передбачає велику кількість часу, проведеного на природі, тому для надійного захисту потрібно зробити щеплення від кліщового енцефаліту.
Які щеплення потрібні дитині в садок?
На підготовчому етапі збору всіх документів важливою є довідка про проведення всіх необхідних щеплень. Якщо батьки з особистих причин відмовлялися від вакцинації, адміністрація дитячого садка може відмовити у зарахуванні такої дитини. У цьому випадку доведеться шукати приватний сад, який буде згоден прийняти дитину без щеплень.
Всі щеплення повинні бути проведені заздалегідь, щоб організм встиг виробити імунітет. Краще дотримуватися всі терміни проведення вакцинації і по можливості їх не пропускати.
Наявність необхідних щеплень може підготувати імунітет дитини до впливу різноманітних мікробів. Також вони захистять організм від серйозних захворювань.
Обов’язкові щеплення для садка:
- Поліомієліт, правець, коклюш та дифтерія.
Ці обов’язкові щеплення, які повинні бути обов’язково проведені до 2-річного віку. Багато хто знає, що щеплення від коклюшу є дуже складною і неприємною. Але не варто забувати, що це захворювання є вкрай небезпечним для життя і здоров’я дитини. Кашлюк має досить велике поширення і не варто ризикувати, а краще убезпечитися за допомогою вакцини.
- Краснуха — паротит — кір
Деякі батьки відмовляються від цього щеплення. Вони мотивують це тим, що дитина повинна сама перехворіти ними. Але варто задуматися про серйозні наслідки цих захворювань. У разі зараження кором може виникати серйозне запалення, що зачіпає головний мозок, деякі залишаться інвалідами на все життя. А паротит робить сильний вплив на статеву систему, особливо хлопчиків.
Дану щеплення роблять одноразово, у вигляді комбінації трьох вакцин. Не варто розділяти її на кілька частин. Для організму це буде набагато складніше. Якщо дитина вже перехворів одним з перерахованих захворювань, з вакцини прибирають відповідний компонент. Імунітет після захворювання сформується самостійно.
- Гепатит В і туберкульоз
Основний спосіб передачі даного виду гепатиту це безпосереднє потрапляння крові зараженої людини, в організм людини, а також статеві стосунки. Щеплення від гепатиту В переноситься досить просто.
Поліклініка на підставі медичної карти робить виписку, в якій зазначаються всі зроблені щеплення. Вони заносяться в спеціальну картку, яка підлягає передачі в дитячий заклад. Вона буде зберігатися у медсестри, яка далі сама буде відстежувати подальший вакцинування дітей. Якщо у дитини є відведення від щеплень за медичними показаннями, такі діти обов’язково приймаються в дитячий сад.
Якщо батьки хочуть максимально убезпечити дитину, необхідно провести перед відвідуванням дитячого садка додаткову вакцинацію. Це дозволить дітям уникнути багатьох небезпечних захворювань.
Медики рекомендують обов’язково зробити щеплення від гепатиту А. У дитячому садку створюються ідеальні умови для зараження. Гепатит А робить дуже сильний вплив на печінку. Після щеплення у виняткових випадках можна зустріти невелике підвищення температури або нездужання.
Дуже небезпечною є менінгококова інфекція. Вона викликає виникнення менінгіту, який характеризується сильним запаленням мозкової оболонки. Вакцинацію проводять з 6-місячного віку і ніяких серйозних реакцій не виникає. Якщо тільки невелике почервоніння місця уколу.
У літній час можна зустріти велику кількість кліщів. Вони поступово переміщуються в міста і їх можна зустріти практично скрізь. В результаті їх укусу може виникати кліщовий енцефаліт, який має дуже серйозні наслідки. Щоб захистити свою дитину, потрібно зробити щеплення, яка містить виключно неживої вірус.
На початку осені можна провести вакцинацію від грипу. У маленьких дітей відсутній природний захист від грипу. Але варто пам’ятати, що за наявності алергії на яйця, вона повністю протипоказана.
Комаровський розповів, як вберегтися від серйозного захворювання
Выдомий український лікар-педіарт Євген Комаровський дав 10 простих правил, які допоможуть захистити себе та дітей у період грипу та застуд краще за будь-які пігулки та мікстури.
В сезон застуд люди хворіють гострими респіраторними вірусними інфекціями — ГРВІ. А ось головні заходи профілактики, - пише "НВ".
1. Менше людей — менше вірусів. Уникайте людних місць.
2. Концентрація вірусів під відкритим небом у тисячі разів менше, ніж в будь-якому приміщенні, будь то квартира, шкільний клас. Тому за можливості більше гуляйте на свіжому повітря, а приміщення слід регулярно провітрювати.
3. Чим ближче до людини, тим більше шансів заразитися. Тому дотримуйтесь дистанції, уникайте місць великого скупчення людей.
4. Побачили (почули) людини з ознаками застуди (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) — тримайте максимально подалі.
5. Руки хворого - джерело інфекції. Якомога менше рукостискань! У громадських місцях та транспорті взагалі краще бути в рукавичках. Особливу увагу зверніть на всі дверні ручки, поручні в міському транспорті. А по приходу додому гарно вимийте та продезинфікуйте руки.
6. Віруси найбільше атакують у місцях, де багато хворих та багато дітей. Особливо слід бути обрережним, коли відвідуєте дитячі поліклініки.
7. Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в курному, сухому, теплому і нерухомому повітрі і практично миттєво гинуть у чистому повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Не можна перегрівати приміщення. Обов'язково частіше провітрюйте, а атакож не слід забувати про зволоження.
8. Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура 16–22°С, відносна вологість повітря — 40–70%. Створіть комфорт в цих межах. А якщо вам прохолодно, краще тепліше одягнутися.
9. Мийте руки. Немає можливості — використовуйте вологі гігієнічні та дезінфікуючі серветки.
10. Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або спреї на основі сольових розчинів (чим більше людей навколо — тим частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип'яченої води.
Пам'ятайте:
- медична маска не врятує здорову людину від вірусів. Її треба використовувати хворим, щоб дещо зменшити його заразності;
- ліків, що захищають від ГРВІ не існує.
- ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, посмішка і гарний настрій.
Найчастіші хвороби дітей і як їх попередити:
1. ГРВІ (грип, риніт, ларингіт). Оскільки захворювання передається повітряно-крапельним шляхом потрібно привчити малюка частіше мити руки, користуватися особистими серветками і рушником.
2. Бронхіт. Супутниками бронхіту є висока температура і кашель. З метою профілактики цієї хвороби необхідно стежити, щоб дитина достатньо часу перебував на свіжому повітрі.
3. Ангіна. Найчастіше ангіна виникає при холодній, сирій погоді. Захворювання характеризується болем і першінням в горлі. Щоб захистити дитину від ангіни рекомендується полоскати горло відварами шавлії або ромашки.
4. Вітряна віспа (вітрянка). Захворювання вітряна віспа відноситься до майже неминучих в дитячому садку. Вітрянка проявляється червоним висипом. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Заразитися нею можна за день до появи симптомів. Тому, якщо в дитячому садку виявлені діти з ознаками вітрянки, то моментально оголошується карантин. Основними профілактичними заходами є провітрювання і вологе прибирання приміщення.
БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ
https://www.youtube.com/watch?v=96OqdV7XGns
Відпочинок з дитиною в лісі
Одягніть і взуйте дитину відповідно до погоди. Обов’язково захопіть запасний одяг та змінне взуття, адже малюк може промочити ноги або забруднитися. Не думайте про те, що на вулиці літо і дуже тепло, додайте до одягу дитини теплу кофтину і дощовик. Не забудьте також про головний убір і візьміть з собою достатньою кількістю питної води. Також можна взяти додаткову підстилку, щоб облаштувати на ній місце для дитячого відпочинку та розваг. Малюк не буде увесь час бігати і стрибати, йому захочеться й відпочити або побавитись сидячи. Тому на окремій території йому буде більш комфортно. Ідеальним варіантом буде гамак, якщо він є в наявності.
Якщо ви плануєте відпочинок з дитиною в лісі, необхідно подбати про її безпеку. Для цього знадобиться дитяча аптечка з ліками від нудоти, головного болю, харчових розладів. Крім цього, може знадобитися засіб для обробки ран та укусів комах, зеленка і перекис водню. Також в аптечці повинна бути вата і бинт, лейкопластир і стерильні серветки. Не завадить покласти в аптечку й пінцет, адже ним можна вийняти скалку або кліща.
Якщо відпочинок з дитиною проходить безпосередньо в лісі, треба оберегти малюка від шкідливих комах. Для цього слід заправити штанці малюка у взуття та одягнути його у світлий одяг, який дасть змогу швидко виявити кліща. Футболка або кофточка повинні бути з довгим рукавом. Якщо ж кліщ все-таки вкусив малюка, на місце укусу потрібно нанести трохи соняшникової олії, яку обов’язково потрібно мати з собою. Потім треба почекати кілька хвилин та акуратно видалити кліща пінцетом. Ранку від укусу слід обробити зеленкою, а після повернення додому обов’язково показати дитину лікарю.
Вирушаючи в ліс на відпочинок з дитиною, розкажіть їй правила поведінки на природі. Малюк повинен знати, що не можна йти далеко від дорослих, брати в руки різних комах, без дозволу їсти гриби і ягоди, підходити близько до багаття і т.п.
ПРО ГРИП ТА ІНШІ ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ІНФЕКЦІЇ
Увага ГРИП! Що таке грип у дітей?
Грип - це гостре інфекційне захворювання, що викликається респіраторними вірусами ..
Грипу підвержені як дорослі, так і діти. Але саме діти, як правило, починають хворіти першими, випереджаючи дорослих. Тому фахівці часто називають дітей "індикаторами" підйому захворюваності на грип або іншими респіраторними хворобами. Найбільшому ризику заразитися піддаються діти, які відвідують організовані колективи (ясла, дитячі садки, школи).
Як діти заражаються грипом?
Вдихаючи повітря з найдрібнішими крапельками слини і мокротиння, які виділяються хворими при кашлі та чханні. При контакті з хворимид ітьми: граючи з ними, обмінюючись олівцями, користуючись загальним посудом.
Як грип проявляється у дітей?
Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка. Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель. У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою.
Що робити, якщо дитина захворіла?
Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.
Викликати лікаря - тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування! До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав'яним або ягіднимчаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай мед.
Чим небезпечний дитячий грип?
У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії, серцево - судинні захворювання, захворювання центральної нервової системи.
Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо: у дитини три або чотири дні тримається висока температура; дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.
Чи можна попередити грип у дитини?
Краще грип не лікувати, а попереджати! Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року зміцнювати організм дитини.
Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.
Проводитизагартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем.
Мета профілактики - зміцнення захисних сил організму дитини!
Щеплення від грипу - найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.
Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова!
Увага!!!
Підвищення температури тіла - захисна функція організму, спрямована на боротьбу зі збудником захворювання, тому не слід зловживати жарознижувальними препаратами, якщо температура неперевищує 38-38,5 С.
Всі ліки дитині повинен призначати тільки лікар!
Всі "домашні засоби" слід застосовувати тільки за схваленням медичних працівників! Під час лікування дуже важливо приймати як найбільше ридини - соків, мінеральної води, морсів, і т.п. Необхідно скоректувати харчування хворого: в ньому має бути більше продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами (у т.ч. овочів і фруктів), а також кисломолочнихпродуктів із збільшеним вмістом біфідо- і лактобактерій. Не потрібно заперечувати, якщо лікар рекомендує дитині лікування в стаціонарних умовах.
Необхідно захистити від грипу інших членів сім'ї. Тим, хто ще не захворів, слід приймати препарати для профілактики, дотримуватися правил особистої гігієни, частіше провітрювати приміщення, а при контактах з хворими на грип та ГРВІ - обов'язково носити одноразову маску!
Бережіть своє здоров'я!